logo

05 Aralık 2018

BORNOVA’DA FİZİKİ PROJE ATAĞI

5 yılda yaklaşık 200 Milyar TL bütçe ayrılan Bornova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, modern pazar yerlerinden çok amaçlı kültür merkezlerine, dev spor tesislerinden köprü, yol ve kavşak düzenlemelerine pek çok yatırım ve çalışma gerçekleştirdi. İlçede Milli Eğitime bağlı 33 okulun bakım ve onarımını yapan Bornova Belediyesi, pek çok tesisin tadilatını da yaptı.

 

Yol bakım ve asfalt çalışmaları

 

Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni Manisa Yolu’na bağlanması amacıyla geri çekilen Topçu Tugayı’na Çevre İstinat Duvarı, Nizamiye Binası, Depo ve Nöbetçi Kulübesi yapıldı. 2014-2018 yılları arasında ilçenin bir çok noktasında köprü geçişi ve kavşak düzenlemeleri yapılırken, 51,8 km parke kaplama yol, 141,5 km tretuvar, 6,7 km beton yol yapıldı.  Aynı süreçte 54 km’lik yol asfalt kaplandı.

 

Çok amaçlı kültür kerkezleri

 

Atatürk Mahallesi Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi, Pınarbaşı Kültür Merkezi ve son olarak hizmete açılan Prof. Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi, Fen İşleri Müdürlüğü’nün en önemli çalışmaları arasında yer alıyor. Çok amaçlı olarak inşa edilen bu merkezler, bölgede yaşayan vatandaşların başta belediye hizmetleri olmak üzere pek çok ihtiyacını bir arada karşılamasını sağladı.

 

Dev spor tesisleri

 

Süper Lig maçlarına ev sahipliği yapan Bornova Stadı ile salon sporlarında ulusal ve uluslar organizasyonların adresi haline gelen Atatürk Spor Kompleksi, Bornova Belediyesi’nin en prestijli yatırımları arasında yer aldı. Fen İşleri’nin Müdürlüğü bünyesi’nde yapılan diğer önemli spor tesisleri ise Naldöken Bahri Altıntabak ve Iışıkkent Ata Ata Albayrak semt sahaları oldu. Ayrıca Kızılay, İzyuva, Yunus Emre, Yeşilçam, Yaka ve Eğridere’ye de sahalar yapıldı.

Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ