logo

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANGINLAR İÇİN BAĞIŞ TOPLAYACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, yangından etkilenen bölgelerin yeşillendirilmesi için bağış toplama talebine İzmir Valiliği’nden izin çıktı.

Ağustos ayında İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Tırazlı bölgesinde başlayan yangın, çevre ilçeleri de tehdit etmiş, 3 gün boyunca süren söndürme çalışmalarının ardından 5 bin hektarlık alanın küle döndüğü kaydedilmişti. Yangının söndürülmesinin ardından harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, çeşitli kampanyalarla yardım etkinlikleri düzenlemişti. Büyükşehir Belediyesi bağış toplama izni için İzmir Valiliği’ne başvurmuş ve cevabı bekliyordu. Valilikten bağış toplama izni çıktı. “İzmir Küllerinden Doğacak” adıyla başlayan kampanyada, belediyeye ait 200 bin mt2 alanda ağaçlandırma yapılması ve İzmir köylerinde kullanılmak üzere 50 adet römork tipi yangın tankeri alınması hedefleniyor.

İZMİR KÖYLERİNE 50 YANGIN TANKERİ ALINACAK

Karabağlar ilçesinde başlayıp Menderes ve Seferihisar ilçelerine sıçrayan yangının yaralarını sarmak için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, bağış toplama izni verildi. Büyükşehir, kendi sorumluluk sahasında bulunan 200 bin metrekare alanda ağaçlandırma yapacak ve İzmir köylerinde kullanılmak üzere 50 adet römork tipi yangın tankeri alacak. Kampanyadan 3 milyon 530 bin TL bağış elde edilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

TUNÇ SOYER’DEN İZMİR VALİLİĞİ’NE TEŞEKKÜR

İzmir Valiliği’nden gelen bağış toplama izni için teşekkür eder İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, orman yangınlarıyla yüreklerin yandığını, şimdi ise yüreklere su serpme zamanının geldiğini söyledi. Yanan bölgelere fidan dikileceğini ve köylere yangın söndürme sürecini hızlandıracak ekipmanlar alınacağını kaydeden Başkan Soyer, İzmir’in küllerinden doğacağını dile getirdi. 9 Eylül’de Kültürpark’ta yapılan “İzmir Orman Konseri”ni on binlerce İzmirli izlemiş ve konserden 477 bin TL gelir elde edilmişti. Bu para İzmir Valiliği’nin onayının ardından kampanyaya aktarılacak.

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ