logo

BAŞKAN ÖZCAN, NAZBİDOS’U ANITKABİR’E UĞURLADI

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ‘Milli Mücadelemizin 100. Yılında Ata’mızın Yolundayız’ sloganıyla bisikletleriyle yola çıkan NAZBİDOS üyesi 7 bisikletçiyi Anıtkabir’e uğurladı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediyesi’nin desteğiyle Nazilli’den götürecekleri toprak ve Türk bayrağını Anıtkabir’e ulaştıracak olan Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (NAZBİDOS) üyelerine ilçe çıkışına kadar bisikleti ile eşlik etti.

Belediye önünde düzenlenen uğurlama programına Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Mert Öreroğlu, Kadir Mutlu, daire müdürleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker ve çok sayıda sporsever katıldı.

Desteklerinden dolayı Başkan Özcan’a teşekkür eden NAZBİDOS Başkanı Özgür Özkan; “Belediyemizin desteğiyle 7 sporcu bugün Ankara’ya yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz 4 gün sürecek. 580 Kilometrelik parkurda günde ortalama 140 kilometre pedal çevirerek dört molanın ardından 18 Mayıs’ta Ankara’da olacağız. 19 Mayıs’ta da Anıtkabir’de törenimizi yaparak tekrar geri döneceğiz. Gittiğimiz her yerde de Nazillimizin tanıtımını da yapacağız. Amacımız da milli mücadelemizin 100. yılında Nazilli olarak Ata’mızın yanında olmak. Nazilli’de ilk kez yapılan bu organizasyonu inşallah bundan sonra geleneksel halde sürdüreceğiz. Bir anlamda hem spor yapacağız hem de bisiklet sporunu tanıtmış olacağız” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan konuşmasında; “Bisiklet Spor Kulübümüzün bu güzel projesini geliştirerek destek verdiğimiz için çok mutluyuz. Anıtkabir’e kadar pedal çevirerek Nazillimizin toprağını ve bayrağımızı Ata’mıza ulaştıracak olan değerli sporcularımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Share
129 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ