logo

‘BORNOVA’ ADI TARIM’DA MARKA OLUYOR

Bornova’nın eski köy yerleşimi olan 12 mahallesinde üretilen tarımsal ürünler, “Bornova” etiketiyle bir marka olacak. Başta coğrafi işaret tescili alınması çalışmaları süren Bornova Misket Üzümü ve Bornova Bamyası olmak üzere, zeytinyağından pekmeze, baldan konserve çeşitlerine pek çok ürün Tarihi Çarşı’da açılacak mağazada satışa sunulacak. Böylece, üreticinin emeği Bornova Belediyesi’nin öncülüğünde 2015 yılında kurulan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperafi’nin aracığıyla daha değer kazanacak.

Satış mağazasının raflarında tarımsal ürünlerin yanısıra, yine Bornova markasını ön plana çıkaracak anahtarlık, magnet, ajanda, not defteri, bardak altlığı gibi hatıra niteliğindeki hediyelikler de bulunacak.

Bornova Belediyesi ve  Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Bornova’nın tarım potansiyelini ve Bornova Markası’nı Yeni Fuar Alanı’nda 1-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek 13.Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri, Hayvancılık ve Ekipmanları, Canlı Hayvan ve Seracılık Fuarı’nda da tanıtacak.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, tarımsal üretimin desteklenmesinin önemine dikkat çekerek, “Bornova Belediyesi olarak çiftçimizin daha kaliteli ve yüksek getirili üretim yapabilmesi için elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu anlamda bir marka yaratmak hem üretici, hem de Bornova’nın tanıtımı için büyük önem taşıyor” dedi.

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ