logo

DOWN SENDROMLULAR FARKINDALIK GÜNÜ BORNOVA’DA KUTLANDI

21 Mart Dünya Down Sendromular Farkındalık Günü, Bornova Belediyesi’nin öncülüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Down Sendromu Derneği ve AHBAP Platformu’nun desteğiyle kutlandı.

Bornova Belediyesi’nin Down Sendromlu gençlerin çalışarak sosyal hayata katılmaları amacıyla Büyük Park’ta hizmete açtığı +1 Down Kafe’de toplanan katılımcılar, buradan başlayan kortej ile Bornova Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Kortej; İzmir Klasik Otomobilciler Derneği, İzmir Motosiklet Kulübü, Eşpedal Derneği Bisiklet Grubu, Bornova Çarşamba Akşamı Bisikletçileri, İzmir Vos Vos Birlik ve Dayanışma Derneği, Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu ve Ege Otomobil Sporları Derneği’nin katılımıyla gerçekleşti.

İBB Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Bando Takımı’nın eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte renkli ve coşku dolu görüntüler ortaya çıktı.

Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndaki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile başladı. Down Sendromlu Bilge Su’nun Annesi Sevim Türkmen’in yaşadıklarını ve duygularını dile getirdiği konuşmasının ardından söz alan İzmir Down Sendromlular Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu, Bornova Belediyesi’ne Down Sendromlu bireylere yönelik özel projeleri nedeniyle teşekkür etti. Gülnaz, “Bornova Belediyesi’nin bu yaklaşımı diğer yerel yönetimlere de örnek olmalı” diye konuştu.

Share
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ