logo

GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMASI 25 MART’TA SELÇUK’TA

İzmir’in Fetih Kutlamaları ve Çakabey Kitap Günleri, Selçuk Efes Çakabey Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması heyecanını da Selçuk’a taşıyor. Selçuk Efes Çakabey Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması 25 Mart Pazar günü Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Tören Alanı’nda yapılacak.  Bu yıl İzmir’in fetih kutlamalarına ev sahipliği yapan Selçuk’ta 25 Mart Pazar günü Geleneksel Okçuluk Yarışması heyecanı da yaşanacak.

Selçuk Efes Çakabey Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması Ege Bölgesi Ata Sporları Federasyonu işbirliğiyle düzenlenecek.

Selçuk Efes Çakabey Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması 25 Mart Pazar günü Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Tören Alanı’nda yapılacak.  Bu yıl İzmir’in fetih kutlamalarına ev sahipliği yapan Selçuk’ta 25 Mart Pazar günü Geleneksel Okçuluk Yarışması heyecanı da yaşanacak.

Türk tarihi boyunca gerek kazanılan zaferler, gerekse spor olarak önemli bir faaliyet olan okçuluğu gelecek nesillere tanıtmak amacıyla Selçuk’ta ilk kez düzenlenen etkinlikte yarışlar 14- 17 yaş arası gençler ve 18 yaş üstü bay ve bayan kategorilerinde kendi içinde belirlenen kurallarla yapılacak.

Türk tarihinde çok önemli

Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan okçuluk adına Selçuk’ta bir yarışma düzenlenmesinin çok önemli olduğunu belirten Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Okçuluk tarihimizde gerçekten önemli bir yere sahiptir. Geleneksel okçuluğu hak ettiği yeri bulması bizler için çok önemli. Çünkü bu bizim kültürümüz. Okçuluk tarihte savaşlar için olduğu kadar spor olarak da önemliydi. Bugün gelişen teknoloji ile birlikte okçuluk savaş sanatı olmasa da; bir spor olarak gençler tarafından benimsenebilir. Her milletin nasıl kendine has müziği, kültürü olduğu gibi sporu da vardır. Bizim kültürümüzde de okçuluk önemli bir spor olarak yer almıştır. Bu sporu gelecek nesillere tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

 

Share
435 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ