logo

SÖKE ZİRVE DAĞCILIK’TAN BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Söke Zirve Dağcılık Kulübü yıllık faaliyetlerini Aydın Büyükşehir Belediyesi Serçin Ekoturizm Merkezi’ne pedal çevirerek başlattılar.

Aydın çevresinde gerçekleştirdiği etkinliklerle dikkatleri üzerine çeken Söke Zirve Dağcılık Kulübü, pedallarını bu kez Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan Serçin Ekoturizm Merkezi’ne çevirdiler. Söke’den başlattıkları bisiklet turları “Serçin Ekoturizm Merkezi’ni Ziyaret” adı altında Kışla’da son buldu. Kışla’ya giderken yolda bazı noktalarda durarak kuş çeşitliliğinin ve doğanın fotoğraflarını çektiler. Kışla’dan Serçin’e dönen bisikletçiler Serçin sakinlerinin pişirdikleri yılan balıkları ile karşılaştılar.

12 Ekim’de Kapıkırı yürüyüşlerinin olduğunu belirten Zirve Dağcılık Kulübü üyeleri Serçin üzerinden bu yürüyüşü gerçekleştireceklerini belirttiler.

Başkan Faysal Yeşilyağcı: ” Söke’den başlayıp, Serçin-Kışla’da bisiklet rotamızı tamamlamış olduk. Bu yılın ilk faaliyetini buraya yapmak istedik. Ekoturizm Merkezi’nde bilmediğimiz bilgileri de öğrendik. Bölge hakkında daha ayrıntılı bilgi alışverişinde bulunduk. Ekoturizm Merkezi’nde gelenlere ücretsiz bisiklet ve kask temini yaptıklarını öğrendik. Aynı zamanda Serçin’de yaşayan misafirperver halkımız bizlere yılan balığı da ikram ettiler. Bu güzel doğa sürekli uğrak noktamız olacak. Serçin Ekoturizm Merkezi’ni bölgemize kazandırdığı için Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyorum.”

 

 

Share
1000 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ