logo

TURİZM FUARINDA BAYRAKLI RÜZGARI

İstanbul-TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl kapılarını 22. kez açan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılan Bayraklı Belediyesi standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösteriyor. İzmir’in kurulduğu yer olan Bayraklı’nın tarihi ve güzelliklerinin anlatıldığı standı ziyaret edenler boyoz sürpriziyle karşılaştı. Vatandaşlara, İzmir’in meşhur boyozundan ikram edildi.

 

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında gösterilen EMITT’teki yerini alan Bayraklı Belediyesi, İzmir’in kurulduğu yer olan ve 5 bin yıllık tarihiyle dikkat çeken ilçenin tarihini ziyaretçilerle paylaşıyor. Ziyaretçiler, ticaretin ve turizmin merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bayraklı’ya davet ediliyor.

BOYOZ SÜRPRİZİ

Fuarda 12 No’lu holde yer alan 126 metrekarelik stantta Bayraklı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik kapsamında yaptığı ve birçok belediye tarafından örnek alınan hizmetler de tanıtılıyor. Fuarın ilk gününde standa gelenlere hoş bir sürpriz de yapıldı. Ziyaretçilere İzmir’den gelen boyozlar ikram edildi.  

ETKİNLİKLER BEĞENİ TOPLADI

Bayraklı Belediyesi’nin son yıllarda Cumhuriyet Bayramı’nda yaptığı etkinlerin yer aldığı görüntüler vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Özellikle 4 bin kişinin aynı anda zeybek oynayıp ardından da bir araya gelerek oluşturdukları Atatürk’ün renkli kalpaklı portresi izleyenlerin bir kez daha duygulandırdı. Standa gelen farklı illerde yaşayan vatandaşlar Bayraklı Belediyesi’nin Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkan bu tür etkinliklere devam etmesini istedi.  

Fuar, 28 Ocak Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ